30 KG ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNESİ ŞARTNAMESİ

TUNÇKOL: TUNÇKOL 10/10/2018 0 YORUM TUNÇKOL,

30 KG ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNESİ ŞARTNAMESİ

 

 

 

 

1. KONU

“Çamaşır Kurutma Makinası” nın teknik özellikleri, numune alma ve muayene metodlarını ve ilgili diğer hususları konu alır.

 

 

2. İSTEK VE ÖZELLİKLER

 

2.1 Bu teknik şartnamede “Çamaşır Kurutma Makinesı” yerine bundan sonra kısaca “Makine”

olarak bahsedilecektir.

2.2 Makine sulu sistem yıkama sıkma işlemlerinden sonraki çamaşırın kurutulması işleminde

kullanılacaktır.

2.3 Alınacak makine kapasitesi En az 40 Kg / h Sıkılmış çamaşır kapasiteli olacaktır. Teknik özellikleri; iç tambur ölçüleri en az ( çap 1000 mm x derinlik 780 mm ), Hacim en az (612lt) olacaktır.

2.4 Makine buhar  ısıtma sistemli olacaktır. Makine  zaman kontrollü

olacaktır.

2.5 Makine gövdesi DKP saçtan imal olacak 2 kat astar ve son kat boya ile boyanacaktır.

2.6 Makinelerde emniyet kapak sistemli olacak Kurutma esnasında kapağın açılması durumunda makina STOP edecek düzeneğe sahip olmalıdır.

2.7 Makineler vakum prensibi ile önden yükleme ve boşaltma yapabilecek yapıda olacaktır. Çamaşır yükleme kapağı Emniyet switchleri olucak. Paslanmaz çelik malzemeden veya Elektrostatik tozboyadan mamül, yekpare yapıda preste şekillendirilmiş olmalıdır.

2.8 Makinelerin yükleme ve boşaltma kapağından kurutma işlemi izlenebilecektir.

2.9 Makina tahrik sistemi göbekten milli olacaktır,

2.10 Alınacak makineler yeni ve hiç kullanılmamış olacaktır. Makinelerde boya, imalat hataları vs. hatalar bulunmayacaktır.

2.11 Makine üzerinde imalatçısına ait bilgiler ve kullanıcı personel güvenliği ile ilgili gerekli ikaz işaretlerine sahip olmalıdır.

2.12 İmalatçı firma Sanayi ve Ticaret Bakanlığından onaylı 2 (iki) yıl Garanti belgesine sahip olmalıdır Kullanım klavuzlarında : Kullanım, personel eğitimi, acil durumlarda yapılması gerekenler, basit arızalar, kullanıcı güvenliği ile ilgili tüm ikazlar, garanti koşulları bilgileri belirtilmelidir

2.13 Üretici Firmanın Türkiyegenelinde en az (4) dört bölgede Servis müdürlüğü veya yetkili servis temsilcilikleri bulunmalı

Loading...